Komt verkeer aan bod in Wereldwijzer?

Verkeer krijgt binnen Wereldwijzer een apart themaschrift per leerjaar, binnen de leerlijn van Wereldwijzer Verkeer. 

Wereldwijzer Verkeer wordt stapsgewijs uitgebouwd, in lijn met de hervorming en de timing van de nieuwe minimumdoelen en leerplannen.  

 

De verplichting om met die nieuwe inhouden aan de slag te gaan, start pas vanaf september 2027 voor leerjaar 1 tot en met 3. Wereldwijzer volgt dat ritme en zal Wereldwijzer Verkeer daarom stapsgewijs implementeren. 

 

Daarbij wordt het verkeersaanbod telkens geactualiseerd op basis van nieuwe verkeersregels en de geldende minimumdoelen. Zo kunnen leerkrachten erop rekenen dat het materiaal stap voor stap mee evolueert met wat verwacht wordt in de klaspraktijk. Vanaf september 2027 kunnen scholen dus met het nieuwe materiaal voor de eerste graad leerplanconform aan de slag gaan. 

Tot dan kunnen scholen nog altijd met een gerust hart werken met Op verkenning in het verkeer. Dat blijft voorlopig een bruikbare keuze in afwachting van de gefaseerde uitrol van Wereldwijzer Verkeer.