Nieuwe minimumdoelen voor het basisonderwijs

Samen gaan we op weg

Nieuwe minimumdoelen

Iedereen mee: de nieuwe minimumdoelen

Onlangs werd het voorstel voor nieuwe minimumdoelen in het basisonderwijs gepubliceerd. Je vindt er alles over op de website van de Vlaamse overheid. In afwachting van de goedkeuring en de vertaling naar de specifieke leerplannen per koepel, wordt van scholen verwacht om vanaf september 2025 al meer kennisgericht aan de slag te gaan.

Goed om weten: naast de minimumdoelen ligt er ook een conceptnota “Digitaliseringsbeleid onderwijs” op tafel, Digiplan, met als doel de digitalisering van het Vlaamse onderwijs te bestendigen na Digisprong.

 

Op VAN IN kun je rekenen!

  • Schooljaar 2025–2026: in dit overgangsjaar kun je verderwerken met je huidige methode en ondersteunen wij je om kennisrijker aan de slag te gaan!
  • Schooljaar 2026–2027: doelen worden ingevoerd voor Nederlands, wiskunde en wetenschap & techniek. Wij zorgen ervoor dat jullie kunnen starten met vernieuwde leermiddelen.
  • September 2027: alle minimumdoelen zijn van kracht. Met de vernieuwde leermiddelen en de vertrouwde ondersteuning blijven we graag jouw vaste partner in de klas.

Kennisrijker aan de slag in september 2025

VAN IN dagstarters digibord leerlingen

Dagstarters

in elk leerjaar voor taal, wiskunde en wereldoriëntatie

Ontdek de dagstarters
Boemerang, de nieuwe automatiseringstaken in Bingel

Extra boemerangtaken

bij Reken Maar!, IJsbrekers en Zoufff!, nieuw bij TALENT

Meer over Boemerang
Leerling klas

Extra ondersteuning

probleemoplossend denken bij wiskunde en begrijpend lezen bij taal

Meer over de ondersteuning

Ook voor kleuters nieuwe minimumdoelen

Voor het eerst gelden er ook minimumdoelen in de derde kleuterklas, met de focus op woordenschat, luistervaardigheid en getalbegrip.
Tegen september 2026 ontwikkelen wij kleutermaterialen die écht passen bij hoe jonge kinderen leren — speels, betekenisvol en op maat van jouw klaspraktijk.

Samen naar sterke kleutermaterialen

Samen met jullie op pad

De dagelijkse uitdagingen in het onderwijs worden steeds diverser en complexer. Dat vraagt om nieuwe, doordachte oplossingen. Daarom werken wij volop aan vernieuwingen. En dat doen we niet alleen: we bouwen samen met leerkrachten – de échte experten in het veld – aan sterk onderwijs.

Tijdens panelgesprekken en online interviews luisteren we naar wat jij en je collega’s nodig hebben in de klas. Door deze inzichten te koppelen aan de nieuwste ontwikkelingen in de onderwijswetenschap, ontwikkelen we de opvolgers van jullie vertrouwde methodes.

Wil je ook meedenken en je mening delen?

Schrijf je in en doe mee!
Leerkacht en leerlingen uit het lager onderwijs

Samen met onderwijsexperten

We spraken met onderwijsexperten Martin Valcke en Pedro de Bruyckere over hoe we met onze leermiddelen leren nóg effectiever en motiverender kunnen maken voor een maximale leerwinst.

Evidence-informed? Spaced practice? Ontdek het hier!

Leerwinst voor elk kind

Bij VAN IN vinden we dat elke leerling het beste uit zichzelf moet kunnen halen. Daarom doen we er alles aan om jou als leerkracht te ondersteunen bij het differentiëren in je klas.

Veel leerkrachten hebben al meegedacht over hoe we onze leermiddelen kunnen afstemmen voor maximale leerwinst voor elk kind.

Meer lezen

Samen met jullie

Bij uitgeverij VAN IN luisteren we écht naar leerkrachten. Via panelgesprekken en online interviews ontdekken we wat zij nodig hebben en toetsen we of onze oplossingen aansluiten bij hun dagelijkse praktijk. Benieuwd naar hun verhalen? Ontdek ze in dit filmpje!

Bingel wordt nog makkelijker voor jou

Ontdek hoe.

Iedereen mee! Jij ook?

Wil je op de hoogte blijven? Wil je jouw mening geven? Vul onderstaand formulier in