Kennisrijk aan de slag met de dagstarters vanaf september 2025

Met de nieuwe dagstarters zetten we in op kennisverankering, een beetje zoals de Boemerangtaken in Bingel, maar dan klassikaal én op (klad) papier of met wisbordjes.

dagstarters digibord leerlingen B599xH392

Voor welke vakken zijn de dagstarters?

De dagstarters zijn er voor elk leerjaar voor wiskunde, taal, wereldoriëntatie en Frans. Je vindt ze in Bingel bij de leermiddelen. Ze zijn voor alle leerkrachten gratis ter beschikking.

Met de dagstarters besteed je het ochtendmoment op een efficiënte en kennisrijke manier. Je kunt ze ook op elk ander moment van de dag inzetten om gedurende 5 à 10 minuten de klas intensief inhouden te laten herhalen.

Wat zijn dagstarters?

Dagstarters zijn korte oefenreeksen van 5 à 10 opgaven om aangeleerde feiten (zogeheten “declaratieve kennis”, bv. hoofdsteden) en procedures (zogeheten “procedurele kennis”, bv. brugoefeningen) te herhalen, ondersteund met bondige, effectieve instructie. Ze zijn afgestemd op zelfstandig werk, het noteren op een kladblad of wisbord en eenvoudig klassikaal te verbeteren via het digibord.

Kennisrijk leren - Dagstarters. Leerling met wisbord

Wanneer zijn de dagstarters beschikbaar?

Vanaf half juni 2025 vind je in Bingel bij de leermiddelen voorbeelden die je al kunt uitproberen. In september staan de dagstarters van het eerste trimester klaar in Bingel.

Wil jij mee nadenken over nieuwe ontwikkelingen?

Laat ook je stem horen!
Samen maken we het verschil in de klas.

Iedereen mee!

De dagelijkse uitdagingen in het onderwijs worden diverser en complexer, en dat vraagt om nieuwe oplossingen. Daarom werken wij volop aan vernieuwingen. Dat doen we niet alleen, maar in nauwe samenwerking met leerkrachten – de échte experten in het veld.

Wil je ook meedenken en je mening delen?

Lees hoe we samen bouwen aan sterk onderwijs
Iedereen mee - VAN IN